Proslava školske slave Svetog Save

Proslava školske slave Svetog Save

slava sveti sava

NPL RADIONICA

Slava koju obeležavaju sve škole u duhu i veličini našeg prosvetitelja Svetog Save, i ove godine učenici i profesori okupili su se za zajedničkom trpezom, obogačenu kolačima koju su spremili ili kupili učenici sami, doneli da podele, jedni medju drugima. Podelili su je i medju učenicima Prve gimnazije koji su u pratnji njihove profesorke srpskog jezika i književnosti, izveli recitacije i pružili svoje znanje kao primer da uveličaju našu Slavu.
Lepo je kada gost unese svoju ljubav i veštinu kako bi se mi kao domaćini osetili važnim i isto tako talentovanim. Ovu tradiciju uveo je naš dragi profesor istorije Mihajlo Čulum koji je i danas zaslužan za mnoge generacije čiji rezultati krase uspeh i znanje ne samo istorije već i znanja upotrebljivog u daljem stvaralaštvu svakog učenika.

Samo ljubav ♥️bila je sinergija u danima kada je željno iskazujemo jer je jedina vrednost koja nam treba i ostaje kao vrednost za ceo život.